MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 20 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

 

Działania przeprowadzono na terenie województwa zachodniopomorskiego. W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty handlowe, telefony oraz nośniki danych informatycznych.

 

Według śledczych przestępczy proceder członków grupy polegał na stworzeniu sieci fikcyjnych podmiotów gospodarczych tzw. słupów, które wystawiały nierzetelne faktury w obrocie m.in. środkami ochrony osobistej, tj.: maseczek i rękawiczek jednorazowych.

W ten sposób grupa zaniżała należne podatki, doprowadzając do uszczuplenia Skarbu Państwa na około 40 mln zł. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy mogli wystawić nierzetelne faktury VAT na łączną kwotę180 mln zł.

 

Zatrzymane osoby usłyszały w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty tzw. zbrodni fakturowej, prania pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

 

 

 

KG Policji

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY