MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze KAS zatrzymali 4 osób w śledztwie dotyczącym wyłudzania VAT oraz prania pieniędzy

 

Z ustaleń postępowania wynika, że faktury nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych i były wykorzystywane do unikania płacenia podatku VAT lub zmniejszania jego wysokości w obrocie granulatem polimerów.

W wyniku działalności podejrzanych Skarb Państwa mógł ponieść starty w wysokości 52 milionów złotych.

 

Wśród zatrzymanych jest czterech prezesów spółek występujących w łańcuchu dostaw. Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy jak również popełnienia przestępstw karnoskarbowych.

 

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 25 lat pozbawienia wolności.

 

Sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec 2 osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazami kontaktu z określonymi osobami oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu.

 

Przy udziale GIIF zablokowano konta bankowe spółek oraz osób zajmujących się praniem pieniędzy. Łączna kwota blokad to blisko 2 miliony złotych.

 

Ponadto prokurator dokonał zabezpieczeń majątkowych na nieruchomościach, udziałach w spółkach kapitałowych oraz gotówce – w wysokości przekraczającej 2 miliony złotych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY