MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 20 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Lublinie zatrzymali dwóch pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach oraz lokalnego przedsiębiorcę z branży budowlanej. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu

 

Funkcjonariusze CBA przeszukali dziewięć lokalizacji na terenie Lubelszczyzny oraz Wielkopolski.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach w zamian za korzyść majątkową ujawniał informacje na temat realizowanych zamówień publicznych w miejscu jego zatrudnienia.

 

Obydwaj zatrzymani pracownicy urzędu przywłaszczyli mienie publiczne należące do Zarządu Dróg, w tym m.in. materiały budowlane.

 

Jeden z pracowników Powiatowego Zarządu Dróg usłyszał zarzuty korupcyjne, przekroczenie uprawnień w związku z pełnioną funkcją publiczną, a także ujawnienie informacji dotyczących zamówień publicznych.

Zarzut przywłaszczenia mienia usłyszeli obydwaj pracownicy puławskiego Zarządu Dróg.

 

Przedsiębiorca usłyszał m.in. zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

 

Prokurator w stosunku do jednej osoby wydał postanowienie o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych, natomiast wobec dwóch osób skierował wnioski do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora o areszt tymczasowy dla dwóch zatrzymanych.

 

 

 

CBA

 

 

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY