MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Pestycydy: europejska hipokryzja | ARTE.tv Dokumenty [CAŁY FILM LEKTOR PL]

 Są takie pestycydy, które mimo iż zakazane w Europie, trafiają na nasze talerze w jedzeniu. Jak?! Są eksportowane do krajów, gdzie ich stosowanie jest dozwolone pomimo wysokiej szkodliwości - przede wszystkim do Brazylii. Następnie produkowane tam pomarańcze, kawa czy soja, z pozostałościami trujących pestycydów, są wysyłane z powrotem do Europy. Dlaczego UE pozwala na ten (lukratywny) eksport do krajów wschodzących?

 
Europejscy przywódcy chętnie krytykują Brazylię za pożary w regionie Amazonii, ale odwracają wzrok, gdy ich własne firmy chemiczne robią tam dobre interesy. Według szwajcarskiej organizacji pozarządowej Public Eye, europejskie firmy produkcyjne generują prawie połowę swoich całkowitych obrotów z tych niezwykle szkodliwych trucizn roślinnych, które są sprzedawane do krajów rozwijających się i wschodzących.
 

Dokument pokazuje, że polityka europejska w niewielkim stopniu zajmuje się tą kwestią. Nie ma prawie żadnych kontroli na granicach, przepisy dopuszczają obecność pozostałości chemicznych w żywności, a podmioty gospodarcze są zainteresowane głównie utrzymaniem własnego status quo.

 

 

 

 

Źródło: ARTE․tv Dokumenty

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY