MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 20 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar odwołał 2 lutego sędziego Kamila Zaradkiewicza z funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Jednocześnie powołał na p.o. dyrektora KSSiP sędziego Ryszarda Sadlika

 

Konkurs na stanowisko dyrektora KSSiP będzie transparentny. Przeprowadzi go 7-osoba komisja pod przewodnictwem prof. Mirosława Wyrzykowskiego (sędziego TK w stanie spoczynku). W jej skład wejdzie też: 2 prokuratorów, 2 sędziów i 2 przedstawicieli środowiska akademickiego.

 

KSSiP jest niezwykle ważnym podmiotem, który odgrywa kluczową rolę w kształceniu sędziów i prokuratorów. Jego sprawne funkcjonowanie i wysoki poziom nauczania są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

 

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury działa od 2009 roku.

Jest to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Pol­sce. Szkoła prowadzi aplikacje zawodów prawniczych, szkoli sędziów i prokuratorów, prowadzi analizy i badania, pozwalające na wypracowanie odpowiednich standardów dot. kompetencji i kwalifikacji.

 

KSSiP współpracuje także ze szkołami wyższymi, instytucjami naukowo-badawczymi zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

 

 

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY