MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 20 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie w grudniu 2023 r. na terenie województwa mazowieckiego i wielkopolskiego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego dokonali zatrzymania 10 osób

 

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani w ramach prowadzonej działalności rolniczej na terenie woj. wielkopolskiego złożyli nierzetelne wnioski do Biura Wsparcia Inwestycyjnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 o przyznanie pomocy finansowej na pokrycie części kwalifikowanych kosztów inwestycji wraz z poświadczającymi nieprawdę oraz nierzetelnymi fakturami pochodzącymi ze spółek słupów.

 

Jak ustalono, doprowadzili Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie łącznie 2.190.007 zł oraz usiłowali doprowadzić ww. podmiot do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie łącznie 959.725 zł.

 

Prokurator przedstawił zatrzymanym łącznie 65 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwania się poświadczającymi nieprawdę fakturami, a także prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Wobec jednej osoby prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony przez sąd. Pozostali podejrzani objęci zostali wolnościowymi środkami zapobiegawczymi.

 

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Aktualnie postępowanie obejmuje 54 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 231 zarzutów. Kwota dotychczasowego zabezpieczenia majątkowego w śledztwie wynosi około 18 mln złotych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY