MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 maja 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 3 osób w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zakłócania postępowań przetargowych na sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia na terenie kraju

 

Zatrzymani to pracownicy placówek służby zdrowia, w tym naczelna pielęgniarka w powiatowym centrum medycznym, p.o. kierownika filii stacji pogotowania ratunkowego oraz pracownik w dziale zamówień stacji pogotowia ratunkowego. Prokurator przedstawił im zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, utrudniania przetargów publicznych oraz składania fałszywego oświadczenia.

 

W stosunku do całej trójki zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu wykonywania czynności związanych z przetargami publicznymi.

 

Jak wynika z poczynionych w toku śledztwa ustaleń jeden z podejrzanych, przedstawiciel firmy dostarczającej sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia, posiadając szerokie znajomości wśród osób zajmujących się kwestią przetargów w placówkach medycznych na terenie kraju, wchodził z nimi w nieformalne porozumienie.

Jeszcze przed ogłoszeniem przetargów osoby zatrudnione w podmiotach medycznych przekazywały mu informacje o ich planowaniu, po czym uzgadniały z nim specyfikacje istotnych warunków zamówienia w taki sposób, by warunki te spełniał w największym stopniu sprzęt firmy, którą reprezentował.

 

W śledztwie zarzuty do tej pory usłyszało 9 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY