Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo przeciwko Beacie J.-D., która pełniąc funkcję publiczną sekretarza Starostwa Powiatowego w Łomży dopuściła się przestępstw polegających na nierzetelnym przeprowadzeniu procedur przetargowych na prace remontowe prowadzone w budynku Starostwa Powiatowego w Łomży doprowadzając w ten sposób powiat łomżyński do niekorzystnego rozporządzenia mieniem
Śledztwo jest także przeciwko Robertowi S., który działając wspólnie i w porozumieniu z Beatą J.-D. przekładał nierzetelne faktury za wykonanie prac na rzecz Starostwa Powiatowego w Łomży czym działał na szkodę powiatu łomżyńskiego.
21 lipca 2025 roku Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łomży zastosował wobec Beaty J.-D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca.
24 lipca 2025 roku Sąd Rejonowy w Łomży na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łomży zastosował wobec Roberta S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Postępowanie znajduje się w fazie wstępnej.
Prokuratura Okręgowa w Łomży