MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze KAS zatrzymali 7 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi na szkodę Skarbu Państwa oraz praniem pieniędzy pochodzących z tych oszustw. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora 5 osób trafiło do aresztu

 

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT w tym tzw. zbrodni VAT-owskiej kwalifikowane z art. 271a § 1 kk i art. 277a § 1 kk oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych kwalifikowanych z art. 56 § 1 kks i inne.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec 5 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił stanowisko oraz argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie.

 

Celem działania zorganizowanej grupy przestępczej było dokonywanie oszustw podatkowych polegających na uszczupleniu należności Skarbu Państwa na ogromną skalę. Podstawą prowadzonych przez członków grupy przestępczej działań było przerabianie faktur VAT i tym samym zwiększanie kosztów nabycia towarów.

Następnie „powiększone” koszty były odliczane od należnego Skarbowi Państwa VAT-u i dzięki temu podejrzani płacili niższy podatek. Tak „zaoszczędzone” środki były następnie ukrywane, w tym wyprowadzane pod różnymi postaciami do majątków osobistych osób powiązanych z procederem.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY