MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali trzech urzędników oraz trzy osoby reprezentujące podmioty gospodarcze. Funkcjonariusze przeszukali jednocześnie 12 lokalizacji tj. siedziby urzędów samorządu terytorialnego, w których zatrudnieni byli zatrzymani urzędnicy oraz siedziby kilku firm na terenie powiatu wrocławskiego oraz okolicznych gmin. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych

 

W ramach prowadzonych czynności funkcjonariusze CBA z Delegatury we Wrocławiu ustalili, że doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez trzech urzędników gminnych z powiatu wrocławskiego oraz dzierżoniowskiego. Nieprawidłowości dotyczyły legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń oraz naruszeń przepisów w związku z postępowaniami o zamówienia publiczne.

 

Zatrzymania przeprowadzono na polecenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie zostały im ogłoszone zarzuty m. in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków których to naruszeń dopuścili się w związku z prowadzonymi postępowaniami o zamówienia publiczne, złożenia i przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji samorządowej, poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz złożenia fałszywych oświadczeń.

 

Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym m.in. poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

 

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY