MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 13 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

22 maja funkcjonariusze CBA zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego - zawieszonego w pełnieniu funkcji na mocy postanowienia prokuratora w związku z korupcyjnymi zarzutami jakie usłyszał w marcu 2023 r.

 

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi G. cztery kolejne zarzuty, w tym dotyczące nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań poprzez zatajenie sprzedaży Jarosławowi G. złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 miliona złotych kwalifikowane z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 233 § 1 kk.

Monety te zostały zabezpieczone podczas przeszukania mieszkania podejrzanego w marcu 2023 r. Kolejne trzy zarzuty dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2020, 2021 oraz 2022 poprzez zatajenie posiadania złotej monety o wadze 1 kg, którą Jarosław G. nabył za 210 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 233 § 1 i 6 kk.

 

Już w marcu 2023 r. prokurator przedstawił Jarosławowi G. łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz art. 230 § 1 kk.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczania prawidłowego toku postępowania oraz realną obawę matactwa prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

 

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY