MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia podejrzanych o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia i podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław

 

Za załatwienie tych spraw domagali się udzielenia im korzyści majątkowych.

 

Ponadto w ramach wykonywanych czynności przeszukano kilka miejsc na terenie Wrocławia, w tym miejsca zamieszkania zatrzymanych. Czynności prowadzono także w Urzędzie Miejskim Wrocławia i Zarządzie Zasobu Komunalnego Jednostce Budżetowej Gminy Wrocław, gdzie zabezpieczono dokumentację i dane elektroniczne mogących mieć znaczenie dowodowe dla prowadzonego śledztwa.

 

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty powoływania się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec jednego z podejrzanych areszt tymczasowy na dwa miesiące. Wobec drugiego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY