MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wpadli na trop oszustów, którzy oferowali na sprzedaż mieszkania spółdzielcze w atrakcyjnej cenie. Starszy z mężczyzna namawiał przypadkowo spotkane osoby na ich zakup, a młodszy, podszywał się za pracownika spółdzielni

 

Spotykając się z zainteresowanymi zakupem lokali przyjmowali zaliczkę na poczet kosztów transakcji. Po przekazaniu pieniędzy kontakt z oszustami urywał się.

Przestępczy proceder trwał od września do listopada minionego roku i w tym czasie mężczyźni wyłudzili od białostoczan ponad 100 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni rozpoznali podejrzanych, bo ich wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu podczas spotkania z jedną z pokrzywdzonych osób. 46 i 47-latek byli znani mundurowym z wcześniejszej działalności przestępczej.

Zostali zatrzymani i usłyszeli po 3 zarzuty. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

46-latkowi za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszy z mężczyzn usłyszał te zarzuty w warunkach recydywy, więc kara może być zwiększona o połowę.

Śledczy podejrzewają, że to nie jedyne ofiary ich przestępczej działalności. Osoby pokrzywdzone taką metodą działania przestępców, prosimy o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pod nr. tel. 47 711-31-20.

 

 

KG Policji

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY