MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 15 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Skierowaniem aktu oskarżenia zakończyła się sprawa dotycząca oszustw jakich miał dopuszczać się jeden z pracowników salonu popularnej sieci komórkowej (na terenie powiatu sulęcińskiego)

 

Na przełomie października i listopada 2022 roku miał on oszukiwać klientów, przedkładając im do podpisu umowy kompletnie niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Używał do tego tabletu, co w przypadku starszych osób dodatkowo utrudniało im zorientowanie się, iż padają właśnie ofiarą przestępstwa.

 

Zamiast rezygnacji z usługi, umowy dotyczyły jej kontynuacji w ramach wyższego abonamentu. Mało tego, na koszt pokrzywdzonych pracownik miał uzyskiwać dla siebie sprzęt elektroniczny taki jak router, telefon komórkowy czy też zegarek.

 

W jednym przypadku, mężczyzna miał pokusić się nawet o podrobienie podpisu klientki. Za swoje wysokie wyniki sprzedażowe otrzymywał miesięczne premie wynoszące sporo ponad 1000 złotych każda.

 

21-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz fałszerstwa. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

KGP

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY