MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 20 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Delegatura CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt. Ujawniony proceder miał miejsce w latach 2015-2020 i polegał na wystawianiu przez lekarzy, na rzecz nieuprawnionych do refundacji pacjentów, setek recept na preparat

 

Preparat był przepisywany pacjentom w ilościach wielokrotnie przekraczających możliwości spożycia. Wystawione w ten sposób recepty były następnie realizowane w aptekach, co spowodowało szkodę w mieniu NFZ. Jedno opakowanie środka dietetycznego dla niemowląt kosztowało przeciętnie ok. 150 zł, a przy refundacji ok. 3 zł.

 

W ramach powyższego Delegatura CBA w Warszawie zatrzymała na polecenie Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim sześć osób w tym czterech lekarzy.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy i oszustwa na szkodę NFZ. Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani lekarze niezasadnie wystawili recepty refundowane o wartości ponad 600 000 zł. Oprócz lekarzy zatrzymano dwie inne osoby zamieszane w przestępczy proceder.

 

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

Śledztwo prowadzone jest w oparciu o materiały własne, zgromadzone w Delegaturze CBA w Warszawie oraz równoległe zawiadomienie NFZ.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY