MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 21 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Do 9 maja 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała blisko 5,9 mld zł płatności końcowych dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie jest też ponad 3,6 mld zł wypłacone rolnikom, którzy we wnioskach złożyli m.in. deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych lub dobrostanu zwierząt. Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło ponad 15 mld zł

 

W 2023 roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników, a przeznaczona na nie pula środków to blisko 17 mld zł. Zaliczki były wypłacane między 16 października a 30 listopada. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło niemal 9,2 mld zł. Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe.

Do 9 maja ARiMR wypłaciła je w kwocie blisko 5,9 mld zł – w tym ponad 3,6 mld zł rolnikom, którzy we wnioskach o dopłaty złożyli m.in. deklarację prowadzenia praktyk w ramach ekoschematów powierzchniowych lub dobrostanu zwierząt. Realizacja płatności dobrostanowych ruszyła 30 kwietnia, a do tej pory rolnicy otrzymali z tego tytułu ok. 15,5 mln zł.

 

Czas na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. mija 31 maja 2024 r., a realizacja wypłat z tego tytułu powinna się zakończyć do 30 czerwca 2024 r. Warto, by oczekujący na pieniądze sprawdzili, czy ARiMR ma właściwe numery kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

 

 

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY