MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 13 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

RPO na podstawie publikacji prasowej podjął z urzędu sprawę

 

Z artykułu wynika, że 2 sierpnia 2021 r. wobec 29-letniego pana Łukasza użyto środków przymusu bezpośredniego. Mógł on być pod wpływem środków odurzających - dlatego być może nie rozpoznawał członków rodziny, którzy chcieli się dostać do jego mieszkania. Potem miał wymachiwać nożem przed policjantami i nie stosował się do ich poleceń. Po ich interwencji z licznymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie tego samego dnia zmarł.

 

Pełnomocnik Terenowy RPO we Wrocławiu prosi nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, o informacje o czynnościach wyjaśniających. Chodzi zwłaszcza o to, czy funkcjonariusze działali zgodnie z zasadami stosowania środków przymusu bezpośredniego.

 

RPO chce też wiedzieć, czy w trakcie interwencji działały kamerki nasobne funkcjonariuszy - a jeśli nie, to czy kwestia ta również jest przedmiotem postępowania wyjaśniającego.

 

Według mediów w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze obejmujące także ewentualne przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy.

 

W związku z tym Pełnomocnik Terenowy RPO we Wrocławiu prosi Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Psie Pole o następujące informacje:

1. Jaka jest sygnatura akt prowadzonej sprawy oraz który prokurator prowadzi przedmiotowe śledztwo?

2. Jaki jest aktualny stan postępowania przygotowawczego prowadzonego w tej sprawie i jego wstępne ustalenia, w tym w szczególności – jakie czynności zostały już wykonane?

3. Czy do prokuratury wpłynęły wnioski osób wykonujących uprawnienia pokrzywdzonych lub ich pełnomocników o udostępnienie w całości lub części materiałów zgromadzonych w toku postępowania oraz w jaki sposób wnioski te zostały zrealizowane?

 

 

 

RPO

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY