MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 21 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Rząd chce znieść opłaty za przejazd dla samochodów osobowych i motocykli na tzw. państwowych autostradach. Oznacza to, że nie trzeba będzie płacić za przejazd pojazdem o masie do 3,5 tony na autostradzie A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. Kierowcy będą zwolnieni z opłat od 1 lipca 2023 r.

 

Najważniejsze rozwiązania

Zniesiony zostanie pobór opłat na odcinkach autostrad płatnych, które obecnie zarządzane są przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o zaprzestanie poboru opłat za odcinki autostrad: A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica.


Nowe przepisy przewidują ponadto, że nie będzie można wprowadzić opłat również na pozostałych autostradach zarządzanych przez GDDKiA, a także na odcinkach, które obecnie są w realizacji.

 

Zniesienie opłat na państwowych autostradach dotyczyć będzie pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, czyli samochodów osobowych oraz motocykli.

 

Kierowcy będą zwolnieni z opłat za przejazd od 1 lipca 2023 r.

 

Rozwiązanie spowoduje oszczędności po stronie kierowców oraz zwiększy bezpieczeństwo na drogach alternatywnych, które dzisiaj są wybierane ze względu na odpłatność za przejazd autostradą.

 

Rada Ministrów omówiła także kwestię znoszenia opłat na pozostałych płatnych odcinkach dla samochodów osobowych.

 

 

Kancelaria Premiera

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY