MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 13 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Prokuratura skierowała akt oskarżenia w związku ze śledztwem dotyczącym podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej byłego ministra transportu. Międzynarodowe śledztwo było prowadzone jednocześnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Warszawie a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy

 

W lipcu 2020 r. funkcjonariusze gdańskiej Delegatury CBA, na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zatrzymali trzy osoby podejrzane o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych od podmiotów zarówno polskich, jak i zagranicznych w zamian za niezgodne z prawem wspieranie tych podmiotów w ogłaszanych przetargach.

 

Wśród zatrzymanych byli:

Sławomir N. - były poseł na Sejm RP, były minister transportu i były Szef Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy - Ukravtodor,

Dariusz Z. - były dowódca JW 2305 „GROM”,

i Jacek P. - gdański przedsiębiorca.

 

We wrześniu 2020 r. zatrzymano kolejne osoby, w tym byłego prezesa polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusza K. oraz byłego członek zarządu spółek energetycznych Wojciecha T.

 

W styczniu 2021 r. zatrzymano Łukasza Z., Grzegorza W. oraz Pawła G. - przedsiębiorców działających w branży doradczej oraz inżynieryjnej.

 

Łącznie aktem oskarżenia objęto 15 osób. W związku z żądaniem oraz przyjęciem korzyści majątkowej o łącznej wysokości ponad 6,1 mln zł. Zabezpieczono mienie o wartości przekraczającej 4,6 mln zł.

Wraz z aktem oskarżenia do dyspozycji sądu przekazane zostały zabezpieczone w toku postępowania środki finansowe w kwocie 506 200 dolarów, 530 200 euro oraz 30 tys. zł ujawnione podczas przeszukania. W śledztwie zabezpieczono również luksusowy samochód.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY