MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 20 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

W ramach dwóch śledztw nadzorowanych przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku - prokuratorzy i funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli majątek podejrzanych o łącznej wartości ponad 31 milionów złotych

 

Zabezpieczone domy i mieszkania

Z ustaleń pierwszego śledztwa wynika, że członkowie jednej ze zorganizowanych grup przestępczych wyłudzali ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowania na realizację projektów wdrażających innowacyjne linie technologiczne z branży higienicznej. Podejrzanym udało się wyłudzić 45 milionów złotych i usiłowali wyłudzić kolejne prawie 46 milionów złotych. W wyniku podjętych działań zabezpieczono udziały w spółkach oraz nieruchomości w postaci domów, mieszkań i apartamentów, na łączną kwotę blisko 26 milionów złotych.


Inwestowali zarobione pieniądze w nieruchomości

W drugiej sprawie, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej prowadzili agencje towarzyskie w Wielkiej Brytanii. Czynności wykonywano w ramach tzw. „zespołu JIT”, przy udziale Eurojustu. Z ustaleń postępowania wynika, że w agencjach od 2019 roku było zatrudnionych kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości. Zyski z tego procederu były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je w nieruchomości. W wyniku działań funkcjonariuszy CBŚP i prokuratorów zabezpieczono domy, mieszkania i działki budowlane znajdujące się na terenie woj. podlaskiego, na łączna kwotę ponad 5 milionów złotych.


Tylko w tym roku, wyniku podjętych działań przez CBŚP i prokuratury, na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych w wysokości ponad 490 milionów złotych. W większości są to nieruchomości w postaci domów, mieszkań czy działek budowlanych, ale przejmowane są także luksusowe samochody, różnego rodzaju wartościowy sprzęt czy biżuteria.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY