MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 13 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali dwóch przedsiębiorców, którzy posługiwali się fikcyjnymi fakturami na kwotę blisko 2,4 mln zł

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty użycia nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy co do okoliczności faktycznych mogących mieć znaczenie dla określenia wysokości należności publiczno-prawnej lub jej zwrotu. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że podejrzani posłużyli się 67 fikcyjnymi fakturami na usługi z zakresu: obsługi komputera, szkolenia, doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu, analizy finansowej na kwotę blisko 2,4 mln zł.

 

W ramach toczącego się postępowania prokurator postawił 38 podejrzanym zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 60 mln zł.

 

W wyniku czynności podejmowanych przez warszawską Delegaturę CBA w niniejszym śledztwie część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT.

Dotychczas w prowadzonym postępowaniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądów 10 aktów cząstkowych oskarżenia wobec 12 osób.

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY