MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 20 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali pięciu przedsiębiorców w związku z toczącą się od lutego 2020 r. sprawą tzw. „fabryki faktur” działającej na terenie województwa mazowieckiego

 

Czynności przeprowadzono na terenie województw pomorskiego, mazowieckiego oraz małopolskiego do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokurator przestawił zatrzymanym zarzuty podania nieprawdy w fakturach.

Ustalenia śledczych wskazują, że podejrzani uczestniczyli w procederze wystawiania łącznie blisko 500 fikcyjnych faktur na usługi z zakresu: doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu, analizy finansowej oraz szeregu innych usług na kwotę ponad 6,4 mln zł.

 

Dotychczas w przedmiotowej sprawie prokurator postawił zarzuty karne związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 68 milionów złotych wobec 67 osób a Prokuratura Okręgowa w Warszawie w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy skierowała do sądów 14 aktów oskarżenia z czego wobec dwóch osób orzeczony wyrok jest już prawomocny.

 

W wyniku czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury CBA udało się rozbić grupę zajmującą się „produkcją” faktur na wielką skalę na terenie całej Polski.

Co istotne na skutek działań CBA oraz prokuratury, część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do urzędów skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY