MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 17 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Delegatura CBA w Katowicach wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach postępowanie przygotowawcze dotyczące wyłudzeń środków z dotacji oświatowych na prowadzenie szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla dorosłych o wartości ponad 80 mln. zł

 

W lipcu tego roku zatrzymano organizatorów przestępczego procederu Mieszka A. i Aleksandrę K., którzy do chwili obecnej decyzją sądu przebywają w areszcie. W sprawie do tej pory zarzuty przedstawiono 11 osobom.

 

Wątek powierzony CBA dotyczy przestępstw tzw. „prania brudnych pieniędzy” pochodzących z czynów zabronionych. W ramach tego wątku funkcjonariusze CBA zatrzymali łącznie 7 podejrzanych, w tym troje w listopadzie.

Niektórym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a wszystkim doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mienia pochodzącym ze środków publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a nadto posiadanie, przyjmowanie korzyści związanej z popełnieniem opisanego wcześniej czynu zabronionego.

 

Do tej pory w sprawie zabezpieczono na poczet przyszłych kar majątek o wartości około 37 mln złotych w tym nieruchomości, gotówkę oraz środki na rachunkach, samochody oraz obrazy. Śledztwo ma charakter rozwojowy i na bieżąco trwają czynności związane z ujawnianiem i zabezpieczeniem majątku podejrzanych.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY