MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 21 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

8 maja 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwiększyła współpracującym bankom limity akcji kredytowej dopłat do oprocentowania w ramach tzw. kredytów skupowych (linia S)

 

Mogą się o nie ubiegać podmioty prowadzące działalność w zakresie: obrotu zbożami, ich skupu, obrotu materiałem siewnym, skupu lub mrożenia owoców miękkich.

 

Limit akcji kredytowej po zwiększeniu wynosi 2,2 mld zł, a zmieniona pula na dopłaty do oprocentowania to 90 mln zł. Udostępnione dodatkowo środki mają służyć poprawie płynności finansowej mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, które nabyły:

zboża (pszenica, żyto, pszenżyto, jęczmień, owies, kukurydza, proso) – między 1 października 2022 r. a 31 sierpnia 2023 r.;

materiał siewny (nasiona roślin rolniczych, bulwy ziemniaka) – między 1 czerwca a 15 października 2023 r.;

owoce miękkie (maliny, jeżyny, poziomki, truskawki, borówki, aronia, agrest, porzeczki, jagody, winogrona, wiśnie, czereśnie) – między 1 czerwca a 30 września 2023 r.

 

Co istotne, to do banków należy rozpatrywanie indywidualnych wniosków i podejmowanie decyzji o udzieleniu kredytów na preferencyjnych warunkach.

Mają na to czas do 30 czerwca 2024 r. Rola ARiMR polega w tym przypadku na pomaganiu w spłacaniu części oprocentowania należnego bankowi

 

 

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY