MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 24 lipca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia w dniu 22 maja przedstawił informacje dotyczące działań związanych z uruchomieniem centralnej e-rejestracji

 

Cyfryzacja jest priorytetem działania Ministerstwa Zdrowia, gdyż uważamy rozwój systemów e-zdrowia za przyszłość. Wdrożenie centralnej e-rejestracji wymaga jednak istotnych zmian na poziomie ustawowym, jak też pewności, że odbiorcy systemu będą do tego przygotowani – podkreślił Konieczny.

 

Założenia centralnej e-rejestracji zakładają wdrożenia w dwóch etapach:

od czerwca 2024 do marca 2025 ogólnopolskie wdrożenie pilotażowe przygotowujące podmioty lecznicze do przyjęcia systemu - dobrowolne dla podmiotów leczniczych;

od kwietnia 2025 roku wdrożenie systemowe ustawowe - obowiązkowe dla podmiotów leczniczych dla wybranych zakresów świadczeń zdrowotnych.

 

Kolejne świadczenia zdrowotne będą dodawane sukcesywnie na mocy rozporządzeń ministra zdrowia.

 

- Projekt uzgodnionego wewnętrznie rozporządzenia w sprawie pilotażowego wdrożenia centralnej e-rejestracji został już skierowany do konsultacji zewnętrznych. Uruchomienie pilotażu planowane jest na przełomie czerwca i lipca br.

Jego zakres obejmuje kardiologię, mammografię i cytologię.

 

Wiceminister zdrowia przekazał, że system zachęt dla realizatorów pilotażu centralnej e-rejestracji będzie dysponował budżetem w wysokości 56 mln zł.

Środki będą do wykorzystania w fazie przygotowawczej (na szkolenia, uruchomienie interfejsów itp.), jak też w formie ryczałtu dla realizatorów w oparciu o liczbę świadczeń zrealizowanych w e-rejestracji.

 

 

 

Ministerstwo Zdrowia

 

 

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY