MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 20 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie dokonali zatrzymania byłego prokuratora apelacyjnego wraz z córką w związku z powoływaniem się na wpływy w instytucjach państwowych

 

Postępowanie przygotowawcze dotyczy powoływania się w latach 2021 – 2023 w Warszawie na wpływy w sądach i prokuraturach na terenie całego kraju.

 

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że były prokurator apelacyjny wywoływał przekonanie o istnieniu takich wpływów, w celu załatwiania korzystnych rozstrzygnięć w toczących się sprawach cywilnych i karnych.

Podejrzany wprowadził w błąd szereg osób co do faktu bycia adwokatem lub radcą prawnym i wykorzystał do tego celu kancelarię prawną prowadzoną przez córkę.

 

Ze zgromadzonego materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym wynika, że podejrzani doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości na szkodę szeregu osób w kwocie nie mniejszej niż 800.000,00 zł.

 

7 listopada 2023 r. funkcjonariusze CBA dokonali zatrzymania dwóch osób na terenie województwa lubelskiego. W miejscu zamieszkania podejrzanych zostały przeprowadzone przeszukania mające na celu zabezpieczenie dowodów rzeczowych mogących mieć znaczenie w prowadzonym śledztwie.

 

Podejrzani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszeli szereg zarzutów z art. 230 k.k., art. 286 k.k. i inne.

 

Wobec podejrzanych prokurator zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY