MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 2 marca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę powiązaną z zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami. Czynności przeprowadzono w związku z wielowątkowym śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku

 

Ustalenia śledczych wskazują, że grupa wprowadziła do obrotu, a następnie fikcyjnie fakturowała towary w postaci oleju napędowego, oleju smarowego, benzyny oraz oleju rzepakowego. Działalność ta odbywała się z wykorzystaniem tzw. znikających podatników oraz buforów.

Pomiędzy firmami odbywał się fikcyjny obrót paliwami. Wystawiano poświadczające nieprawdę faktury i dokumentację księgową. Działalność ta spowodowała uszczuplenia w podatku VAT na kwotę ponad 700 milionów złotych. Łącznie w śledztwie zarzuty usłyszało ponad 190 osób.

 

We wtorek w związku z tą sprawą zatrzymano w Warszawie kolejną osobę. Tym razem jest to kobieta, która zgodnie z ustaleniami śledczych złożyła fałszywe zeznania w trakcie prowadzonego postępowania. Wszystko wskazuje na to, że poświadczała nieprawdę w dokumentach uwiarygadniających dokonanie zakupu towaru i przelanie zaliczki za ten towar w wysokości 2,9 mln zł, gdy faktycznie środki te, przeznaczone miały być na działalność przestępczą.

Zatrzymana usłyszała zarzuty w prokuraturze. Prokurator zastawał wobec niej dozór i zakaz opuszczania kraju.

 

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawa jest rozwojowa, a czynności są dalej prowadzone.

 

 

 

CBA

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY