MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 maja 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Policjanci mikołowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili liczne zarzuty kobiecie, która usiłowała wyłudzić unijną dotację związaną z rozwojem rolnictwa

 

Kobieta złożyła wniosek o dotację w państwowej agencji deklarując, że użytkuje działki rolne. Jako miejsce do rozwoju tej dziedziny gospodarki wskazała działki rolne na terenie powiatu zawierciańskiego. Okazało się jednak, że 42-latka wcale ich nie użytkowała.

 

Informacja o podejrzanym procederze wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie w grudniu 2021 roku z mikołowskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W zawiadomieniu wskazano na szereg wątpliwości związanych ze złożonym wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej.

Podająca się za producenta rolnego mieszkanka Orzesza starała się o przyznanie płatności za rok 2019 z tytułu bezpośredniego wsparcia tej dziedziny gospodarki. Kwota, jaką miałaby otrzymać to 130 tysięcy złotych.

 

Okazało się jednak, że podejrzewana o oszustwo kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana. Rosły na nich chwasty i samosiejki drzew.

 

W środę 12 stycznia 2022 r., 42-latka stawiła się w mikołowskiej komendzie, gdzie usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków.

Do zarzucanych jej czynów przyznała się jedynie częściowo. W miejscowej prokuraturze powstał już akt oskarżenia w tej sprawie. Mieszkance Orzesza grozi do 8 lat więzienia.

 

 

 

KG Policji

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY