MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 25 lutego 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

policjaMiedniewice - ciekawe spotkanie. Żyrardów - 2500 zł i 15 punktów karnych

 

Odpowiedzialność prawna nieletnich

W Szkole Podstawowej w Miedniewicach odbyło się spotkanie z uczniami klas VI-VIII. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej żyrardowskiej komendy wraz z dzielnicowym Miasta i Gminy Wiskitki uświadamiali młodzież o współczesnych zagrożeniach, a także o konsekwencjach podejmowanych przez siebie czynów.

 

Podczas spotkań uczniowie zapoznali się z aktualnymi przepisami wprowadzonymi ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Policjanci przekazali podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami: nieletni, małoletni, czyn karalny czy też demoralizacja oraz dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia takich czynów i jakimi środkami oddziaływania wychowawczego dysponuje sąd rodzinny, policja i dyrektor szkoły.

Przypomniano uczniom o szacunku do drugiego człowieka i tolerancji. Poruszony został temat hejtu w internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni.

 

Negatywne zachowania skierowane do innych osób budzą lęk, strach i poczucie wykluczenia. W skrajnych przypadkach taki hejt może prowadzić do depresji, a nawet myśli samobójczych. Dlatego tak ważna jest również reakcja na sprawianie przykrości innym. Młodzi ludzie są mylnie przekonani o anonimowości w sieci, często dopuszczają się hejtu oraz zachowań noszących znamiona nienawiści. Brak reakcji ze strony dorosłych utwierdza sprawców w poczuciu bezkarności.

 

 

Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

24 stycznia po godz. 7:00 w Żyrardowie przy ul. Środkowej doszło do potrącenia pieszej. Według ustaleń policjantów kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił 35-letną kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, za którą kierujący audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 zł, a do jego konta przypisano 15 punktów karnych.

 

 

 

Źródło:

st. sierż. Patrycja Sochacka

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY