MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 14 października 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

policjantkaPolicjanci chronią i pomagają, nie tylko w czasie służby. Starszy sierżant Katarzyna Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ścięła włosy, żeby oddać je kobietom po chemioterapii

 

Policjantka już po raz drugi wspiera fundację Rak'n'Roll.

Katarzyna Rynkiewicz na co dzień służy w żyrardowskiej komendzie Policji jako policjantka do spraw wykroczeń. Jest znana z tego, że nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej tragedii i osób potrzebujących. Pani Katarzyna nie tylko w służbie, ale i w życiu codziennym pomaga chorym i potrzebującym. Zapuszcza włosy, by móc je ściąć i przekazać będącym w potrzebie. W 2020 r. po raz pierwszy przystąpiła do programu „Daj Włos!".

 

Program "Daj Włos!" to odpowiedź na jedną z ważniejszych potrzeb chorych - możliwość pozostania sobą. Dobrze dobrana peruka sprawia, że kobiety po chemioterapii mogą poczuć się lepiej i odzyskać siłę w przechodzeniu przez raka.

 

Fundacja od 11 lat pomaga kobietom w trakcie chemioterapii ładnie wyglądać . W Programie „Daj Włos!" otrzymują one peruki bezpłatnie, z włosów przekazanych od innych kobiet.

KPP w Żyrardowie zachęca do udziału w akcji. Prosty gest może znaczyć wiele.

 

Aby oddać włosy należy pamiętać, że:

- ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej długości - mierzonej przed zapleceniem w warkocze;

- włosy nie mogą być farbowane;

- muszą być umyte i bez odżywki;

- muszą być splecione w warkocze;

- pakowane do wysyłki - muszą być suche.

 

 

Ze strony fundacji Rak'n'Roll:

Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Dzięki idei Rak'n'Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej. Dzisiaj Rak'n'Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim.

 

 

 

PN

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka

foto: KPP w Żyrardowie

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY