MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 25 lutego 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

wójt nadarzynaW kwietniu wybierzemy nowe władze samorządowe. Nadszedł więc czas podsumowań. Jako pierwszych, o niewątpliwie subiektywną ocenę swojego urzędowania, poprosiliśmy wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów

 

Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński o kończącej się kadencji i planach na przyszłość.

 

 

- Największy sukces kończącej się kadencji oraz... porażka?

- Dariusz Zwoliński: Większość z postawionych sobie celów zrealizowaliśmy i pomyślnie zakończyliśmy, niektóre działania są w toku realizacji. W międzyczasie pojawiły się nowe wyzwania, potrzeby, ale także nowe możliwości. Sześć lat to całkiem dużo, ale okazało się, że czas w samorządzie biegnie „inaczej" i pozostały tematy, które należy dokończyć.

Za sukces uważam przede wszystkim inicjatywy i zadania zrealizowane wspólnie z mieszkańcami oraz zjednoczone działanie w sytuacjach kryzysowych, których niestety było mnóstwo w ciągu ostatnich 5 lat. Mam na myśli przede wszystkim pandemię koronawirusa, czy kryzys związany z wojną na Ukrainie i pomocą dla uchodźców. Poza tym mieliśmy na naszym terenie kilka akcji, w których masowo wspieraliśmy w różny sposób osoby potrzebujące. To nie tylko zbiórki na WOŚP, bezdomne zwierzęta, czy akcje oddawania krwi.

To także sąsiedzka pomoc udzielana tym, którym zły los w wyniku tragedii odebrał dach nad głową czy zdrowie. Skala, masowość i skuteczność tej pomocy naprawdę napawa mnie ogromną dumą. To zaszczyt żyć i pracować z takimi ludźmi.

Sukcesem są zrealizowane inwestycje. Zarówno te największe i najbardziej oczekiwane, jak i wszystkie inne, mniejsze, ale równie istotne dla poszczególnych sołectw, czy też mieszkańców danych miejscowości poprawiające jakość życia.

Największe zrealizowane inwestycje to: budowa przedszkola w Wolicy, stacji przesiadkowej Parkuj i Jedź w Nadarzynie, kompleksu basenów letnich w Strzeniówce, oczyszczalni w Walendowie, rozbudowa placówek oświatowych w Kostowcu, Nadarzynie, rewitalizacja Oficyny w młochowskim parku.

A także nowe drogi, kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie. Powstały nowe miejsca rekreacji, z pumptrackami, nowoczesnymi placami zabaw i miejscami do wypoczynku. Lista wykonanych inwestycji jest długa. Zainaugurowane zostały nowe wydarzenia, które sprawdziły się i na stałe weszły do kalendarza gminnych imprez – tutaj trzeba wymienić chociażby Nadarzyński Jarmark Bożonarodzeniowy, Dni Nadarzyna, Pikniki Strażackie.

Każde z tych wydarzeń to okazja do integracji i wspólnego spędzania czasu. Udało się wspólnie zrealizować mnóstwo zadań związanych z rozwojem i dbałością o oświatę, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Powstały nowe możliwości dla seniorów, dla których mamy jako gmina coraz bogatszą ofertę. Różnorodność oferty dotyczy w sumie każdej grupy wiekowej.

Każda inicjatywa, która trafia w potrzeby mieszkańców i im służy to sukces.

 

 

- Porażki - brak?

- Brak.

 

 

- Jak układała się współpraca z radą?

- Wszystkie wymienione powyżej inwestycje i zadania mogły być wykonane i pomyślnie zrealizowane dzięki dobrej współpracy z Radą Gminy, sołtysami, pracownikami UG Nadarzyn, jednostek podległych. To one są odpowiedzią na powyższe pytanie.

 

 

- Czy będzie Pan startował w najbliższych wyborach samorządowych? Jeśli tak, to co będzie tematem przewodnim kampanii wyborczej?

- Zamierzam ponownie kandydować na stanowisko Wójta Gminy Nadarzyn. Jako osoba bezpartyjna podobnie jak sześć lat temu uczynię to z własnego komitetu wyborczego.

Mając pełną świadomość stojących przed nami wyzwań i trudności czekających na nas w realizacji zamierzeń liczę, tak jak do tej pory, na wsparcie i pomoc zarówno radnych, współpracowników, jak i mieszkańców, co pozwoli dokończyć już rozpoczęte inwestycje, a także zrealizować te dopiero zaplanowane.

„Wzajemny szacunek – wspólna praca" – to były hasła wyborcze mojego komitetu w poprzednich wyborach i są nadal aktualne.

 

 

 

Ludwika Stas

Fot.: UG Nadarzyn

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY