MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 25 lutego 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

burmistrz BrwinowaW kwietniu wybierzemy nowe władze samorządowe. Nadszedł więc czas podsumowań. Jako pierwszych, o niewątpliwie subiektywną ocenę swojego urzędowania, poprosiliśmy wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów

 

Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński o kończącej się kadencji i planach na przyszłość.

 

- Największy sukces w kończącej się kadencji oraz... porażka?

- Arkadiusz Kosiński: Wśród wielu zrealizowanych tematów i wypełnionych obietnic wyborczych chciałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na inwestycje prospołeczne, które przez wiele kolejnych lat będą służyć mieszkańcom. Są to m.in.:

- rewitalizacja zabytkowego pałacu, który jest dziś siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie,

- wybudowanie świetlic wiejskich w Domaniewie i Kaniach,

- budowa nowego skrzydła szkoły w Żółwinie,

- budowa przedszkola w Żółwinie,

- budowa nowoczesnej siedziby Biblioteki Publicznej w Brwinowie,

- rewitalizacja wnętrz zabytkowego Pałacu Toeplitza w Otrębusach, w którym poza filią biblioteki w pomieszczeniach uprzednio zajmowanych przez ośrodek zdrowia rozpoczęła działalność Przychodnia Kultury,

- remont budynku starej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Wilsona w Brwinowie - z przeznaczeniem dla brwinowskich społeczników, w tym zuchów i harcerzy,

- rozpoczęcie budowy szkoły w Parzniewie.

 

Porażką są dwa tematy „kolejowe”, których nie udało mi się zrealizować w tej kadencji, mimo podejmowania działań z naszej strony. To brak decyzyjności w spółce państwowej KP PLK spowodował, że gmina Brwinów nie może zająć się utrzymaniem czystości w wybudowanym w 2018 r. tunelu pieszo-rowerowym w Brwinowie i nie może rozpocząć projektowania kładki pieszo-rowerowej nad torami w rejonie ul. Komorowskiej i ul. Sobieskiego przy stadionie w Brwinowie. Obie sprawy powinny już dawno być załatwione. Warto zaznaczyć, że Gmina Brwinów nie oczekuje dodatkowych środków ze strony PKP PLK - brakuje jedynie formalnych pisemnych zgód na przekazanie zarządzania tunelem oraz na zaprojektowanie kładki nad torami.

 

- Jak układała się współpraca z radą?

- Radę Miejską w Brwinowie tworzą osoby zaangażowane w sprawy gminy, które chcą działać dla dobra wspólnego mieszkańców naszej społeczności - takie podejście jest punktem wyjścia do dobrej współpracy. Radni wywodzący się z trzech różnych komitetów wyborczych miewają oczywiście różne poglądy na wiele spraw, ale dzięki merytorycznemu podejściu i zrozumieniu, czym jest zrównoważony rozwój całej gminy, udało się wiele osiągnąć. Przegłosowane w tej kadencji uchwały służyły mieszkańcom. Ja osobiście bardzo cenię sobie rzeczowe opinie poszczególnych radnych i staram się jak najlepiej realizować uchwały podejmowane przez większość radnych.

 

- Czy będzie Pan startował w najbliższych wyborach samorządowych? Jeśli tak, to co będzie tematem przewodnim kampanii wyborczej?

- Zamierzam startować po raz kolejny w wyborach - zdając sobie sprawę, jak wiele jeszcze mam tematów do dokończenia i do zrealizowania. W gminie Brwinów nie przygotowujemy dokumentacji po to, aby odłożyć temat na półkę, lecz po to, by sukcesywnie realizować kolejne inwestycje i plany.

W tym roku zaczęła się budowa szkoły w Parzniewie, a za moment ruszy budowa kompleksu boisk i nowej hali sportowej w Otrębusach i kilka ważnych inwestycji drogowych, mam też świetną lokalizację na utworzenie żłobka - na działce niedawno zakupionej przez gminę niemal w centrum miasta. Wiem, jak ważne są kwestie ochrony środowiska i dlatego będę też iść dalej w tym kierunku - zadbanie o zabytkowe parki, tworzenie szpalerów i alei drzew przy drogach i ścieżkach rowerowych, nowe nasadzenia krzewów, traw ozdobnych, bylin i kwiatów zdobiących przestrzeń publiczną. Niektóre z przygotowywanych już pomysłów sięgają nawet dalszej perspektywy przekraczającej najbliższą kadencję samorządu.

Szczegóły wkrótce - przedstawię je mieszkańcom w trakcie kampanii.

 

 

 

Ludwika Stas

foto: UG Brwinów

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY