MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 25 lutego 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

clause 684509 960 720 copyProkuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym ataku na sędziego Sądu Rejonowego w Miastku. Aktem oskarżenia objęto 3 mężczyzn

 

Dwóch z nich będzie odpowiadać za dokonanie przy użyciu broni palnej czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego – sędziego Sądu Rejonowego w Miastku oraz dokonanie podpalenia altany znajdującej się w pobliżu jego domu, co skutkowało pożarem zagrażającym mieniu oraz życiu sędziego i jego rodziny.

Trzeci zaś, za pomocnictwo do dokonania wskazanych przestępstw. 

 

Pozostałe zarzucane oskarżonym przestępstwa, a jest ich łączenie kilkanaście, to m.in. posiadanie gazowej broni palnej, wystawianie w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą fikcyjnych rachunków oraz faktur VAT, groźby karalne oraz nękanie za pośrednictwem internetu, złożenie fałszywego oświadczenia we wniosku o zwrot zatrzymanego prawa jazdy utraconego w wyniku przestępstwa, podrobienie umowy najmu lokalu użytkowego, podpalenie samochodu osobowego na szkodę innej osoby, dokonanie oszustwa ubezpieczeniowego poprzez celowe spowodowanie kolizji drogowej, posiadanie nieznacznej ilości narkotyków oraz wytwarzanie krajanki tytoniowej.

 

Do zamachu na sędziego doszło 20 grudnia 2021 r. Polegał on na oddaniu strzału z broni palnej przez oszklone okno do pomieszczenia mieszkalnego zajmowanego przez sędziego oraz na spowodowaniu niebezpiecznego pożaru na jego posesji poprzez podpalenie przydomowej altany, w której składowano drewno opałowe.

 

Na krótko przed atakiem, jeden z oskarżonych o dokonanie zamachu na sędziego, został przez niego skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności m.in. za popełnienie przestępstwa na tle seksualnym.

 

Dwóch oskarżonych nie było dotychczas karanych, trzeci odpowiadał wcześniej za przestępstwa skarbowe. W śledztwie wobec oskarżonych stosowane były środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, zmienione następnie na środki wolnościowe w postaci m.in. dozorów Policji, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do posesji sędziego.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY