MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 maja 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

sadsadSędzia Paweł Karolczyk jest zastępcą przewodniczącej Wydziału Cywilnego oraz wiceprezesem żyrardowskiego sądu. Karolczyk współpracuje od 10 lat z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury jako patron praktyk - i to zarówno z Ośrodkiem Aplikacji Sędziowskiej, jak i Ośrodkiem Aplikacji Prokuratorskiej

Obecnie sprawuje patronat nad jedną aplikantką XIII rocznika aplikacji sędziowskiej (5-tygodniowe praktyki, do 12 kwietnia 2024 r.), jak również został wskazany jako kandydat na patrona praktyk na 2 kolejne praktyki (łącznie 6 tygodni, do 07 czerwca 2024 r.).

 

Więcej:

Kto może sprawować patronat nad aplikantami Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury?

 

 

 

Niedawno opisaliśmy sprawę, w której sędzia Karolczyk w uzasadnieniu podał jako kluczowy argument coś, co z rzeczywistością może mieć mało wspólnego. Poproszony przez poszkodowaną czytelniczkę o wizję lokalną oraz Dzień otwarty celem weryfikacji swojego twierdzenia w terenie - nie podjął tematu.

 

Szczegóły:

Dzień Otwarty dla Pawła Karolczyka, wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie

 

 

 

Opisaliśmy także sprawę postanowienia, gdzie w sentencji (tenorze) sędzia napisał, że oddala skargę dłużników. Natomiast w uzasadnieniu jest mowa tylko o jednym dłużniku.

 

Szczegóły:

I znów sędzia Karolczyk. "Sentencja postanowienia jest w kolizji do jego uzasadnienia"

 

 

 

Mamy także kilka postanowień wydanych przez tego sędziego, w których razi odmiana nazwisk przez przypadki. Bowiem sędzia raz je odmienia, a raz nie.

Tutaj trzeba pochwalić innych sędziów Wydziału Cywilnego żyrardowskiego sądu, którzy czynią to poprawnie.

Np. aż miło czyta się postanowienia wydane przez urodzonego w 1993 roku Adriana Wieczorka, obecnie asesora. Odmiana nazwisk nie sprawia mu żadnego problemu.

Odmiana nazwisk to podstawa poprawnego używania języka polskiego.

 

 

Sędzia Karolczyk otrzymał wniosek o wizję lokalną w dniu 10 kwietnia. Sprawa dotyczy sprawowania przez niego nadzoru nad pracą komornika. Czy tym razem dojdzie do skutku ta czynność sądu - poinformujemy po 10 kwietnia.

 

Szczegóły:

Kolejny wniosek o wizję lokalną z udziałem sędziego Pawła Karolczyka. W tle chyba jeden z największych skandali sądowych w Żyrardowie

 

 

Aktualizacja: 18 maja

 

Artykuł powiązany:

Patron Karolczyk (2). Czytelniczka zażądała podania konkretów

 

 

cdn.

 

 

 

Jan Wels

foto: Pola Neis

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY