MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 20 maja 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

prison 553836 340 2Funkcjonariusze CBA zatrzymali adwokata Waldemara G. (lat 65), będącego jednocześnie rektorem jednej z warszawskich uczelni, w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy

 

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanemu dwa zarzuty w tym powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 230 § 1 kk oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 200 tysięcy złotych - kwalifikowane z art. 230 § 1 kk oraz 13 § 1 kk w zw. z art. 286 § 1 kk.

 

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wniosek i zastosował wobec adwokata środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY