MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 15 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

epapieros31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Tytoniu, który został ustanowiony w 1987 roku przez państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), aby zwrócić uwagę na zagrożenia spowodowane paleniem tytoniu

 

Tegoroczne obchody zostały poświęcone ochronie młodzieży przed wpływem przemysłu tytoniowego i towarzyszy im hasło „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed”. Kampania komunikacyjna w mediach społecznościowych podjęta przez WHO jest kontynuacją strategii „dla młodzieży przez młodzież”, w ramach której młodzi ludzie protestują przeciwko taktykom przemysłu tytoniowego oraz podkreślają jego szkodliwy wpływ na zdrowie, sprawiedliwość społeczną i środowisko.

 

Światowa Organizacja Zdrowia opracowała raport „Hooking the next generation” pokazujący, jak przemysł tytoniowy poprzez nowe produkty i kampanie marketingowe oddziałuje na młodzież, aby uzależnić ją od nikotyny. Przemysł tytoniowy próbuje dotrzeć do młodych ludzi wykorzystując kolorowe produkty nikotynowe o smakach słodyczy i owoców.

 

Atrakcyjna forma podania sprawia, że młodzież chętniej sięga po nikotynę. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że ponad 70% młodych użytkowników e-papierosów zrezygnowałoby, gdyby produkty były dostępne tylko o smaku tytoniu.

 

WHO wzywa rządy do ochrony młodych ludzi poprzez zwiększony nadzór nad produktami tytoniowymi, nałożenie wyższych podatków, tworzenie stref wolnych od dymu tytoniowego i nałożenie zakazów: aromatyzowania e-papierosów, marketingu, reklamy i promocji.

 

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o zwiększenie świadomości społecznej na temat taktyk stosowanych przez przemysł oraz wspieranie inicjatyw edukacyjnych i uświadamiających, prowadzonych przez młodzież.

 

 

 

LS

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie

foto: Pixabay

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY