MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 maja 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

cba ogolnieZ ustaleń funkcjonariuszy CBA wynika, że burmistrz Dusznik-Zdroju miał wydać korzystne dla inwestora decyzje na budowę obiektu hotelowego na terenie objętym programem ochrony ,,Natura 2000”. Burmistrz miał współdziałać z Ryszardem S., który był rzeczywistym beneficjentem wydanych decyzji związanych z realizacją budowy hotelu

 

Sąd Rejonowy w Świdnicy uwzględnił wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, wobec Piotra L. – burmistrza Dusznik-Zdroju oraz Ryszarda S. – biznesmena związanego z branżą hotelarską.

Podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA 25 kwietnia br.

 

Zarzuty przedstawione burmistrzowi Dusznik-Zdroju obejmują przekroczenie uprawnień oraz poświadczanie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie hotelu na terenie Dusznik-Zdroju.

 

Burmistrz usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, jak i obietnicy korzyści majątkowej. Dodatkowo w swoim oświadczeniu majątkowym nie wykazał pożyczki otrzymanej od jednego z przedsiębiorców.

 

Pozostali urzędnicy, w tym dyrektor jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz współpracownik Ryszarda S., usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięci korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją wskazanej wyżej inwestycji.

 

Dodatkowo, współpracownik Ryszarda S. usłyszał zarzut wręczania korzyści majątkowych i udzielania obietnic wręczenia korzyści funkcjonariuszowi publicznemu.

 

Wobec tych osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór Policji oraz poręczenie majątkowe. Jeden z urzędników został dodatkowo zawieszony w czynnościach służbowych.

 

Wszystkim podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

LS

CBA

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY