MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 15 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

cba ogolnieFunkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pracownika Łódzkiego Ośrodka Geodezji, który nielegalnie pozyskał, a następnie sprzedał, bądź usiłował sprzedać, bazy danych łódzkich nieruchomości. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany

 

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

 

Z ustaleń śledztwa wynika, że w latach 2021-2023 jeden z urzędników Łódzkiego Ośrodka Geodezji (ŁOG) przekazywał odpłatnie osobom nieuprawnionym informacje oraz dane gromadzone i przetwarzane przez ŁOG w informatycznych systemach danych, w tym numery ksiąg wieczystych, numery działek, adresy nieruchomości ze wszystkich obrębów geodezyjnych w Łodzi.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy CBA wynika, że baza mogła zawierać 200 tysięcy wpisów. Wynikające z baz informacje mężczyzna sprzedawał m.in. podmiotom gospodarczym działającym w branży nieruchomości.

 

Dodatkowo pracownik wystawiał nielegalnie wypisy z rejestru nieruchomości. W zamian otrzymywał korzyści majątkowe, a także gratyfikacje w postaci alkoholu i kart podarunkowych.

 

W ramach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze CBS przeprowadzili czynności procesowe wobec kilkunastu osób, które miały związek ze sprawą.

We współpracy z funkcjonariuszami Delegatur CBA z Warszawy, Białegostoku, Lublina i Poznania przeprowadzono przeszukania miejsc ich zamieszkania oraz zatrudnienia.

 

W trakcie realizowanych czynności funkcjonariusze CBA zabezpieczyli nośniki danych, dokumentację papierową i elektroniczną, ujawnili również środki pieniężne w kwocie 600 tys. złotych oraz 300 sztuk opakowań substancji farmaceutycznych niewiadomego pochodzenia i składu chemicznego.

Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę ok. 800 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pracownika Łódzkiego Ośrodka Geodezji, który został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Mężczyzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

 

Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratora nadzorującego śledztwo, Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 

 

LS

CBA

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY