MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 25 lutego 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

money 256282 640Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 29 stycznia br. zatrzymali dyrektor generalną Fundacji „Razem Łatwiej”

 

 

Sprawa miała swój początek i nabrała tempa w sierpniu 2023r. Po publikacji dotyczącej poszukiwania osób, które mogły zostać pokrzywdzone działaniem Fundacji „Łatwiej”, „Razem Da się” oraz „Champion Foundation”, policjanci otrzymali kolejne sygnały.

Zgłoszenia tym razem dotyczyły działalności Fundacji „Razem Łatwiej”.

 

Śledczy w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań – Grunwald postanowili to sprawdzić. Przedmiotem ich weryfikacji była działalność i legalność tej instytucji.

Okazało się, że pokrzywdzonych jej działaniem jest wiele osób. W związku z tym 29 stycznia br. policjanci zatrzymali dyrektor generalną fundacji.

 

Dwadzieścia osób zostało pokrzywdzonych ich przestępczym działaniem, a może być jeszcze więcej.

38-latce zarzuca się przywłaszczenie 600 tys. złotych zgromadzonych na subkontach podopiecznych fundacji. Pieniądze wpłacane przez darczyńców nie trafiały na leczenie chorych dzieci, lecz do kieszeni dyrektorki.

 

Kobieta usłyszała 20 zarzutów związanych z przywłaszczeniem znacznej ilości pieniędzy. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Poznań – Grunwald, dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania Fundacji „Łatwiej”, „Razem Da się” oraz „Champion Foundation”.

 

Osoby, które mogły zostać poszkodowane przez którąkolwiek z wymienionych fundacji lub posiadają istotne informacje związane z ich działalnością proszone są o kontakt telefoniczny z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 47 77 126-24 – z osobą prowadzącą postępowanie lub pod numerem 47 77 131 90.

 

 

 

LS

KGP

foto: Pixabay

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY