MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 15 czerwca 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

clause 684509 960 720 copyFunkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali 6 osób, w tym prezesów i byłych prezesów spółek, które uzyskały wielomilionowe kredyty na podstawie nierzetelnych dokumentów. Śledztwo w sprawie wyłudzeń kredytów na szkodę Plus Banku SA nadzoruje Prokuratura Regionalna w Poznaniu

 

W okresie od 24 września 2014 roku do 29 marca 2018 roku w Warszawie i innych miejscowościach doszło do nadużycia i działania na szkodę Plus Bank.

 

W 2019 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w tej sprawie osiem osób, w tym dyrektora banku, w związku z podejrzeniem wyrządzenia szkody majątkowej i udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego, stosując niedozwolone przepisami prawa zabezpieczenie kredytu.


Według ustaleń śledczych wartość szkody majątkowej wyrządzonej w mieniu Plus Banku została oszacowana na kwotę przekraczającą 200 milionów złotych.

Prowadzone śledztwo swoim zakresem obejmuje również wyłudzenie od Skarbu Państwa nienależnego zwrotu podatku VAT w kwocie przekraczającej 38 milionów złotych oraz prania pieniędzy.

 

We wtorek (25 lipca) funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali 6 osób i przeszukali 7 lokalizacji na terenie Warszawy, powiatu otwockiego oraz Gdańska.

Zatrzymani to prezesi i byli prezesi spółek, które uzyskały wielomilionowe kredyty inwestycyjne, pożyczki hipoteczne oraz kredyty obrotowe na podstawie nierzetelnych oświadczeń oraz dokumentów, które miały wpływ na uzyskanie dodatkowych środków finansowych.

Podejrzani w celu osiągnięcia korzyści majątkowych nadużywali uprawnień, które wynikały z pełnionych funkcji oraz kompetencji.

 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa kredytowego oraz działania na szkodę Plus Bank.

 

Prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 100.000 złotych, dozorów Policji oraz zakazów opuszczania kraju połączonych z zatrzymaniem paszportów bądź z zakazem ich wydania.

 

 

 

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY