MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 27 kwietnia 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Na wniosek prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 9 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją i sprzedażą sfałszowanych produktów leczniczych

 

Prokurator przedstawił jednej z zatrzymanych osób zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast pozostałym zatrzymanym zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk.

Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty narażenia na utratę zdrowia lub życia innych osób kwalifikowane z art. 165 § 1 pkt. 2 kk, produkcji i handlu sfałszowanymi produktami leczniczymi z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu kwalifikowane z ustawy prawo farmaceutyczne.

Kierującemu grupą przestępczą grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym podejrzanym kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec 6 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację i stanowisko prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie.

 

Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się produkcją i sprzedażą sfałszowanych produktów leczniczych, głównie sterydów anabolicznych, a także środków na potencję.

Nielegalna produkcja odbywała się w województwach: wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim, następnie produkty były wprowadzane do obrotu za pośrednictwem stron internetowych.

W trakcie czynności zlikwidowano trzy fabryki sfałszowanych produktów leczniczych i znajdujące się tam linie produkcyjne wraz z hurtowymiilościami komponentów do produkcji leków, a także sześć magazynów z gotowymi produktami leczniczymi.

Z ustaleń śledztwa wynika, że przez ostatni rok grupa mogła wprowadzić do obrotu sfałszowane leki warte co najmniej 2 miliony złotych.

 

Zabezpieczono 18 maszyn służących do produkcji sfałszowanych leków o wartych około 20 milionów złotych, a także przejęto kilka ton komponentów służących do produkcji leków i kilkanaście ton gotowych produktów leczniczych, których łączna wartość czarnorynkowa została wstępnie oszacowana na około 50 milionów złotych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY